Naruto New Age


Naruto: Our new age
 
PříjemPortálCalendarFAQHledatSeznam uživatelůUživatelské skupinyRegistracePřihlášení

Share | 
 

 Hyōton

Goto down 
AutorZpráva
Kariya Yuki
Genin
Genin
avatar

Poèet pøíspìvkù : 13
Join date : 02. 06. 18

PříspěvekPředmět: Hyōton    Sat Jun 02, 2018 12:41 pm

Techniky som zobral z iného fórka no autorom som stále ja, nechce sa mi prepisovať meno postavy takže .. poprosím o zhovievavosť xD


Techniky Hyoutonu - odvetvie ľadu

Meno: Hyouton: Tōketsu Haaku (Mrazivý úchop)
Rank: B
Popis: Je to kontaktná technika. Dá sa využiť pri boji bez zbrane, ako aj pri napríklad fyzickom kontaktu pomocou zbrane. Na prvý pohľad sa pri fyzickom kontakte po danej časti tela nepriateľa rozlezie ľadová vrstva.
Účinok: Nepriateľ trpí na zasiahnutej časti teľa veľkými bolesťami. Ľad ktorý sa mu po pokožke rozlezie je totiž natoľko studený, že mu ju až spaľuje. Ak by sa technika dostala do otvorenej rany, následky by sa ešte viac znásobili. Prevedenie techniky je pri tom veľmi jednoduché. Je to vlastne len vypustenie chakry zmiešanej z Hyuutonom cez ruku ďalej a reakcia nepriateľovho tela na túto chakru (s podefektom omrzlín). Technika sa následne sama o niečo rozlezie po tele nepriateľa (nie po celom, len malú časť, napríklad po zasiahnutí do ruky sa technika rozlezie po rameno a podobne). V skratke sa jedná o vytvorenie veľmi mrazivého ľadu na pokožke nepriateľa. Omrzliny a samotná námraza značne spomaľuje nepriateľa.
Nevýhody: Ľadová vrstva vytvorená na nepriateľovi sa dá rozbiť, no rany, omrzliny a prípadná zimnica ostane. 


Meno: Hyouton: Supaiku (Ľad: bodce)
Rank: B
Popis: Technika vytvorí ľadové bodce, ktoré sa budú objavovať pod nepriateľom a pokúšať sa ho prebodnúť. Nedá sa od nich poriadne odraziť kvôli mrazu, ktorý zo seba vydávajú.
Účinok: Nie je to až tak veľká technika a ľudia s dostatočnými reflexami sa dokážu vyhnúť. Technika je však nepríjemná a na danom mieste ostáva dlho (kým ju teda Kairi nezruší). Ak už sú bodce vytvorené, na pretrvávanie nevyžadujú žiadnu chakru. Sú natoľko ľadové, že v ich blízkom okolí nastane námraza (teda napríklad ak by pršalo, v ich okolí by sa kvapky vody menili na snehové vločky)
Nevýhody: Ak je nepriateľ schopný vyhnúť sa, bodce mu nemajú ako ublížiť. taktiež neprerazia obrannými technikami vyššieho ranku, ak sa nejedná o suiton alebo katon . (Myslí sa B rank)

Meno: Hyouton: Taka (Ľad: Havran)
Rank: C
Popis: Vytvorí ľadového havrana dostatočne veľkého na to, aby Kairi uniesol a dokázal s ňou vzlietnuť.
Účinok: Jedná sa o niečo na štýl ľadovej kreácie. Havran sám o sebe je veľmi studený a dokáže poslúžiť aj ako ochranná či útočná technika. Je odolný voči katonu ako aj iná ľadová Hyoutonová technika. Dalo by sa to však nazvať skôr takou náhradou Kuchiyosenu.
Nevýhody: Ako útočná technika, nie je moc prierazový. Okrem Suitonu a Katonu by ho mala zastaviť každá technika rovnakého ranku.

Meno: Hyouton: Tōketsu (Ľad: Zmrazenie)
Rank: C
Popis: Technika ktorá nevyužíva žiadne pečate a jej účinok jeviditeľný len na vode, alebo suitonových technikách jej či iných ľudí. Na prvý pohľad veľmi jednoduchá vec, ktorá jednoducho nechá vodu zmraziť. Nemusí pri tom ani nastať fyzicky´kontakt, aj keď pri fyzickom kontakte je technika omnoho rýchlejšia a účinnejšia.
Účinok: Jedná sa o zamrazenie vody v okolí Kairi. Ako ľudia môžu často z Hyoutonu zistiť, dá sa využiť aj zo sekundárnych zdrojov no táto technika práve tieto sekundárne zdroje iba zamrazí a nič viac nerobí. Rýchlosť, plocha a veľkosť už záležia nad BOS, ktorý má Kairi v Ninjutsu. Teda napríklad ak má v Ninjutsu 5 bodov, nerobí jej s touto technikou problém zmraziť behom sekúnd Suitonovú techniku hocijakých rozmerov. 
Nevýhody: Nejedná sa priamo o techniku určenú na ovplivňovanie súpera či priamy boj. Skôr ako obrana proti suitonu a čisto proti suitonu.Techniky Hyoutonu: odvetvie snehu


Meno: Hyouton: Hanbun Nadare (Polovičná lavína)
Rank: C
Popis: Technika je veľmi podobná technike Suiton: Mizurappa. Namiesto vody však z úst na nepriateľa Kairi vyšle veľkú snežnú vlnu.
Účinok: Sneh sám o sebe slúži na znehybnenie súpera, nie na jeho zranenie. Ak sa nechá niekto zavaliť týmto snehom, následne sa ocitne v ľadovom zovretí, pretože je sneh natoľko studený, že po usadení zamrzne a vytvorí tak slušne odolnú ľadovú vlnu. Dá sa vyuźiť aj ako obranná technika. Veľkosť techniky je odvodená od schopnosti užívateľa.
Nevýhody: Aj keď je Hyouton veľmi odolný voči Katonu, konkrétne táto technika sa s katonom vyradí navzájom. Katon totiž roztopí sneh no samotný oheň sneh taktiež udusí a ak nie udusí, tak ho uhasí voda, ktorá sa zo snehu stane. Samozrejm sa nejedná o prierazovú techniku, takźe hocijaká obranná technika ranku C elementu doton ju dokáže bez problémov zastaviť.


Meno: Hyouton: Yuki bunshin no jutsu (Ľad: technika snežného klonu)
Rank: C
Zameranie: Ninjutsu
Popis: jedná sa o techniku snežného klonu. Klon sa vytvára z kekkei genkai a odrody snehu, aj keď má isté vlastnosti ľadu čo bude spísané niźšie. Klon dokáže využívať rovnaké techniky, ako Kairi. Samozrejme má aj obmedzenie, no to sa sťahuje prevažne na jeho odolnosť. Klon sám o sebe po zasiahnutí stratí svoju "stabilitu" a rozpadne sa na sneh. Ten sa však dá využiť ďalej, napríklad na ďalšie hyoutonové techniky ktoré sneh využijú ak osekundárny zdroj a tým urýchlia vytvorenie nasledujúcej techniky ako takej. Taktiež nie je práve príjemné, keď zarazíte klon napríklad vo výskoku a sneh vás následne zavalí. Sneh má s ľadom jednu spoločnú vec, je priam neuveriteľne studený a ľadový. Nič príjemné na dotyk.
Nevýhody: Ťažko povedať, je to hmotný klon ktorý sa rozpadne po silnejšom náraze.


Meno: Yuōrō no jutsu (Technika snežného väzenia)
Rank: C
Zameranie: Ninjutsu
Popis: Táto technika je pomerne najčastejśím využitím snehu, ktorý vznikne po rozpadnutí sa snežných klonov. samozrejme ju vie využiť aj inak, no samotne sa dlhšie formuje a stráca na efektivite (teda bez sekundárneho zdroja snehu - vody - ľadu). Aj keď sa to nemusí zdať, snežné väzenie má oproti tomu ľadovému mnoho výhod. Samozrejme nie je také odolné, nedá sa využiť príliš dobre ako obranná technika, no na uväznenie je lepšia než ľadové a to hneď z niekoľkých dôvodov. Za prvé je nepredvídateľnost. Keď vás zasypú snežné klony s úmyslom rozpadnúť sa a zasypať vás snehom, príliš s tým nespravíte. Toto väzenie dokáže využiť aj na diaľku a snehu ako takého sa nemusí sama dotýkať.  Potom je tam tiež pohyblivosť. Sneh je svojim spôsobom pohiblivý. Aj keď je toto stlačená forma snehu, Funguje to vlastne ako pasca. Nepriateľ sa v technike môže minimálne pohybovať. Samozrejme na skladanie pečatí môže zabudnúť. No aspoň trocha hýbať sa môže a to je práve istým spôsobom.. ľudovo povedané odrb. Sneh je totiž natoľko ťažký, že ho pohyb veľmi namáha a ak sa snaží v technike zbytočne hýbať, zbytočne sa tým unavuje.. a to veľmi rýchlo. Sneh je totiž minimálne tak studený, ako ľad samotný. Poslednou výhodou je práve to, že cez sneh človek nič nevidí. Akonáhle ho Kairi zachytí v snežnom vezení, v jednoduchosti bude obklopený neprehliadnuteľným snehom ktorý navyše tvorí z veľkej časti aj chakra, takže jeho senzibilské schopnosti budú tiež pomerne slabšie a jednoducho stratí prehľad o tom, kde sa kto pred tým nachádzal a kde sa teraz nachádza Kairi.
Nevýhody: Katon, teda.. ak vás to už chytí, nepomôže vám ani svätená voda pretože je to proste ten typ techniky, proti ktorému si musíte dávať pozor (samozrejme nehovorím o nejakých technikách akosusano a podobne, ktoré sa aktivujú bez použitia pečate).
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
 
Hyōton
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Naruto New Age :: Hra :: Naruto: New Beginning :: Schopnosti-
Přejdi na: