Naruto New Age


Naruto: Our new age
 
PříjemPortálCalendarFAQHledatSeznam uživatelůUživatelské skupinyRegistracePřihlášení

Share | 
 

 Kekkei Genkai: Kyogi (虚偽)

Goto down 
AutorZpráva
Yogao
Jonin
Jonin
avatar

Poèet pøíspìvkù : 140
Join date : 17. 12. 16

PříspěvekPředmět: Kekkei Genkai: Kyogi (虚偽)   Wed Apr 11, 2018 8:05 pmKyogi (虚偽 - falošná slepota)


Kekkei genkai, podobne ako iné elementárne kekkei genkai, aj toto vzniklo mutáciou, alebo tiež spojením dvoch elementárnych podstát, ktoré sa zachovali v genetickom kóde užívateľa. Kekkei Genkai nepatrí pod žiaden klan a či existuje viac než jeden užívateľ, je otázne. Aj meno mu dala "Nekumi", ktorá podľa charakteristík, meno "Kyugi" svojej vrodenej schopnosti dala.

Kyugi je spojením elementa "Yin" a elementa "Yang. Teda Intonu a Yōtonu, do elementa zvanom Yin-Yang (陰陽遁, In'yōton, Onmyōton,). Každopádne rovnako ako kekkei genkai lávy a "lávy" je rozdielne, aj Yin-Yang v kekkei genkai "Kyogi", sa dá len sčasti porovnávať s tým, čo sme videli v anime/mange. Porovnávať sa však stále dá, len svojim spôsobom iný.

Znaky:

  • Mnoho ľudí si toto kekkei genkai mýli s Doujutsu. Užívateľove oči pripomínajú oči slepca. So sotva viditeľnými zorničkami, sivé až biele a s výrazom, ktorý ako keby stále civí niekam za oponu. Pravdu by však mali len z často. Fyzicky je užívateľ Kyogi naozaj slepý. Rozdiel je len v tom, že je slepý len čo sa fyzického sveta týka. Užívateľ Kyogi vidí "Limbo". Co-existujúci "tieňový" svet, ktorý je bežnými spôsobmi nedosiahnuteľný a nezacítiteľný.


  • Kriedovo biela pokožka. Ako keby človek celý život žil v tieni. Ďalší z fyzických znakov užívateľov Kyogi. Je to kvôli faktu, že v tieni v podstate aj celý život žijú. Len teda v inom, než aký by mal na mysli normálny človek


Schopnosti:

  • Ako sa už poznamenalo, Vidí v spektre sveta "Limbo". Tieňového sveta, kde má všetko svoju originálnu podobu. Dalo by sa to tiež nazvať schopnosťou vidieť pravdu. Je to pohľad na svet v čierno-bielom spektre s odtieňmi týchto dvoch pseudo-farieb, pri čom je aj v tomto svete každá osoba pre ňu ako otvorená kniha. Nedokáže síce čítať myšlienky albo pocity, no vidí pravdu. Ak pred ňou niekto klame, jeho obraz v Limbe sa začne chvieť a užívateľ vie, že sa mu niekto do hlavy snaží zasadiť klamstvo. Keď sa niekto premení alebo zneviditeľní pomocou svojej techniky, užívateľ túto zmenu pomaly ani nepostrehne a vidí stále svojho súpera takého, aký v "originále" je.


  • Imunita voči vizuálnemu genjutsu a značná výhoda voči genjutsu užívateľom ako takým. Imunita je pomerne jednoduchá. Nikto nedokáže zachytiť slepého človeka do vizuálneho genjutsu. Užívateľ Kyogi je fyzicky slepý. "Limbo" je len "obraz", ktorý vidí pomocou niečoho, ako šiesteho zmyslu. Neviaže sa na jeho oči, ale na jeho chakru a gény ako také. Výhoda voči Genjutsu užívateľom už len kvôli tomu, že si jednoducho žiadny shinobi nedokáže predstaviť ako také Limbo vyzerá. Pre to aj keď príde na to že teoreticky užívateľ nie je slepý, je veľmi ťažké vytvoriť takú ilúziu, ktorá by bola pre užívateľa Kyogi uveriteľná.


  • Limbo, svet a techniky v ňom ako také. Užívateľ Kyogi dokáže aktívne ovládať svoj "tieň" v Limbe, čím vlastne ovláda aj svoje fyzické telo. Cez tento tieň má prístup ku škále techník. Rovnako ako má aj prístup ku škále techník jej elementárnej podstaty, z ktorej Kyogi vyplýva. Samostatné techniky však už budú spísané na povolenie a tu sa spomínať nebudú. Samozrejme im budú pridelené náležité ranky, ako aj nevýhody a výhody či spôsoby použitia.


Na čo Kyogi neslúži:

  • Všepohľad. Nedokáže vidieť cez steny, skaly, na kilometre ďaleko a do všetkých svetových strán naraz.
  • Madara-power of "fuck you i am stronger"" Limbo "


Limbo je "tieňový" odraz fyzického sveta, ktorý co-existuje a rovnako ako ovplyvňuje, tak aj je ovplyvňovaný hmotným svetom v ktorom sa všetci nachádzame. Je to v podstate niečo ako spektrum v ktorom je možné vidieť hmotný svet. Je však rozdielny a rozdielny je hlavne pohľad a "realita" ktorá sa v ňom zobrazuje. Ak by ho mal niekto jednoducho popísať, povedal by pravdepodobne následujúcu vetu:

"Je to pravdivý odraz našeho sveta. "


Tento svet je priamo závislí od našeho hmotného sveta a ak sa niečo stane v "Limbo", zasiahne to hmotný svet rovnako tak, ako keď sa niečo stane v hmotnom svete, tak to zasiahne "Limbo". Jediný rozdiel je v tom, že zatiaľ čo v "Limbo" človek vidí pravú podstatu vecí ako takých, z hmotného sveta nie je možné bežnými spôsobmi a technikami zaznamenať veci, ktoré sú viditeľné a existujú v "Limbo". Trebárs každý človek má svoj "tieň", tieň, ktorý zobrazuje ich pravú podstatu. Tieň, ktorý reaguje na to či klamú, alebo trebárs hovoria pravdu. Tento tieň z hmotného sveta nie je vidieť. no ten kto sa v Limbe nachádza, je stále schopný vidieť, alebo skôr registrovať "originál" tohto tieňa. Ak človek zaútočí na tento tieň, fyzicky to zasiahne originál, ak niekto zaútočí na "originál", zasiahne to "tieň" tohto originálu.

Dalo by sa povedať, že pre človeka, ktorý má k "Limbo" prístup, prestanú existovať "závoje" klamstva, pretvárky, maskovania či čokoľvek, čo má s týmito vecami niečo spoločné. 

pps:

No - no - no :
Nikto sa nedokáže do "Limba" schovať, nemá vlastný "priestor" a ani "čas". V tomto zmysle sa naozaj jedná skôr o spektrum, v ktorom je jeden schopný vidieť a ovplyvňovať hmotný svet. Spektrum, na ktorí bežný shinobi nie sú "naladený". Nedá sa cez neho "prechádzať" a využívať na "teleportáciu" cez trebárs hmotné predmety. Nedáva to zmysel, ak by sa o to niekto pokúsil, je to ako pokus niekoho sa prebúrať hlavou cez stenu, ktorá stojí medzi ním a jeho cieľom.

Ya - Ya - Ya:
Svet vyzerá úplne totožne s hmotným, len je sivý.. resp čiernobiely. Pri čom v ňom nie sú zobrazené "ilúzie", ale sú v ňom vidieť veci také, aké sú. Napríklad niekto vycastuje genjutsu na nejaký predmet a zmení tak pre okolitých ľudí jeho tvar. Spraví z jazera lúku.. v Limbe je stále vidieť jazero. 

Čo sa týka praktického využitia v Ninjutsu.. reálny spôsob vidím asi len v tom, že by svoju techniku "schoval" do "Limba" a tým skryl pred očami  druhých.. no fyzicky by stále jej účinok ovplyvnil hmotný svet... Moc som sa nad tým nezamýšľal, ide mi skôr o ten truesight xD


Naposledy upravil Shirayuki Yuki dne Wed Apr 11, 2018 9:37 pm, celkově upraveno 2 krát
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Admin
Admin*HA
Admin*HA
avatar

Poèet pøíspìvkù : 79
Join date : 21. 11. 16

PříspěvekPředmět: Re: Kekkei Genkai: Kyogi (虚偽)   Wed Apr 11, 2018 8:53 pm

Je to zajímavé Kekkei Genkai, ale potřebuji to více rozepsat.
Limbo jako takové je hodně těžko specifikovatelné nebo popsatelné. Ono totiž by se to dalo považovat ve světě Naruta jako "jiná dimenze". Protože i u nás to je vlastně prostor mezi světem kde žijeme a místem po smrti. Taková jakási mezifáze. Tady by se to dalo považovat za jinou dimenzi, akorát s tím rozdílem že Sasuke jimi mohl procházet díky svému Rinneganu a ty se v něm ocitáš stále ve svém smyslu slova.

Je to hodně takové...složité a matoucí. Nevím proč, ale když to čtu, nějakým způsobem mi tam vždy naskočí Stranger Things, jestli jsi to viděl? Je to jakoby taková "Upside Down" kdy jeden z hlavních hrdinů Will se objeví jako v druhém světě, který je temnější. Naprosto totožný tomu ve kterém žil, avšak s dodatkem že se tam už zahrnuje sci-fi apod. Je to temný svět tohoto našeho světa. Toto si prostě představuji pod tím termínem "Limbo". Jenom bych potřeboval vědět jestli to tak brát mohu, nebo to je ještě nějak jinak. Pokud ano, potřeboval bych to buď to víc rozepsat (co je Limbo, jak to tam vypadá, co jak funguje, jak se to prolíná do našeho světa, co z toho můžeš a nemůžeš čerpat, jestli ten svět ovlivní nějak ostatní hráče nebo jsi schopen ho vidět jenom ty, v jaké podobě vidíš spoluhráče a prostředí). Zkrátka takto. Nevím jestli jsem jediný, ale vážně si to nedokážu moc představit. Jediné co právě teď vidím je totiž jiná dimenze a to bych samozřejmě nepovolil. Ale námět se mi líbí, takže pokud to ještě lépe rozepíšeš, nebo se mě budeš snažit přesvědčit svým vysvětlením, rád bych to povolil. Taky z důvodu že by byla sranda číst ty posty Very Happy a je to nové, čemuž já se nebráním...
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://ournewage.forumczech.com
Yogao
Jonin
Jonin
avatar

Poèet pøíspìvkù : 140
Join date : 17. 12. 16

PříspěvekPředmět: Re: Kekkei Genkai: Kyogi (虚偽)   Wed Apr 11, 2018 9:36 pm

pooupravené posledným "odstavcom"

nikdy som tamto nevidel Very Happy snáď som to vysvetlil trocha lepšie.. heej chápem je to dosť matúce aj pre mňa Very Happy


btw: asi to ani nemusíš kontrolovať ale to rovno vymazať, ak to nechce niekto niekam použiť.. ukecali ma na senseia do bochi T_T" toto sa mi tam nehodí Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Sponsored content
PříspěvekPředmět: Re: Kekkei Genkai: Kyogi (虚偽)   

Návrat nahoru Goto down
 
Kekkei Genkai: Kyogi (虚偽)
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Naruto New Age :: OFF-topic :: Koš-
Přejdi na: