Naruto New Age


Naruto: Our new age
 
PříjemPortálCalendarFAQHledatSeznam uživatelůUživatelské skupinyRegistracePřihlášení

Share | 
 

 Techniky Shimare

Goto down 
AutorZpráva
Shimare Nara
Nukenin A-rank
Nukenin A-rank
avatar

Poèet pøíspìvkù : 122
Join date : 13. 12. 16

PříspěvekPředmět: Techniky Shimare   Mon Mar 19, 2018 11:28 pm

Název: Jiton: Jibashi
Úroveň:  S rank
Element: Jiton, Raiton
Zařazení: Ninjutsu, Kekkei Genkai
Popis: Jedná sa o veľmi podobnú techniku klasickému Jibashi, len je omnoho devastujúcejšia a pre jednotlivca priam smrteľná. Shimare najprv potrebuje jednotlivca ovplyvniť svojim kekkei genkai a trafiť ho s niektorou z jej zbraní, aby z človeka spravila viac menej živý magnet. Ak sa podarí Shimaru osobu zmagnetizovať, stačí zložiť dodatočné pečate a na osobu sa vyrútia z každej zmagnetizovanej zbrane a predmetu silné bleskové výboje, ktoré sú smerované a navádzané práve na svoj cieľ. Intenzita raitonu je dostatočne silná na to, aby z jedinca ostalo len obhorené telo. 
Nevýhody: Ťažko hovoriť o nevýhodách, no ako je technika rýchla, tak sa aj nejaký (aj keď krátky) čas pripravuje. Zbrane sa začnú nabíjať raitonom a v podstate až po tom ho môžu vyslať do zmagnetizovanej osoby. To znamená že ak je človek dosť duchaprítomný, dokáže nejakým spôsobom zareagovať. Zbrane a predmety sa nabíjajú raitonom pomerne rýchlo, pri čom sa dajú vypustiť v ľubovoľnom štádiu nabitia. Čím kratšie sa nabíjajú, tým slabśia technika. V prvých sekundách je schopná iba paralyzovať súpera. Taktiež Shimare musí súpera najprv dostať pod vplyv magnetických vĺn. Technika dokáže jednotlivca zabiť už prvým postom, (respektívne druhým ak sa nijakým spôsobom neobráni a ak sa tak Shimaru rozhodne, môže stále vyuźiť slabší výboj). V rámci nášho pojímania času je to pár sekúnd, pre to sa do nedá rozdeliť priamo na posty.
Samozrejme ako aj každá iná S ranková technika, je táto technika veľmi náročná a vyčerpávajúca. V plnej sile je Shimare schopná využiť ju len dva krát denne (podobne ako Kakashiho Raikiri) Čo sa týka fuutonu, je to dosť otázne. Fuuton by bol schopný znegovať raiton, no človek by ho musel byť schopný použiť a len hŕstka ľudí má či už dedukčné schopnosti, schopnosť fuutonovej techniky ktorá by bola dostatočne rozsiahla, aby pokryla jeho okolie a schopnosť túto techniku vytvoriť tak rýchlo na to, aby sa pomocou fuutonu dokázal človek voči tejto technike obrániť. Samozrejme ak nimi ovplýva, je to možné.
Výhody: V prípade zmagnetizovania sa technike nedá ako vyhnúť, tak ani utiecť. Prechod raitonu zo zbraní a zo Shimaru do zmagnetizovaného nepriateľa je instantný, podobne ako pri technike Kirin. Technika sa dá využiť aj na viacerých súperov, pri čom sa ale energia z raitonu do týchto cieľov rozdelí a tým pádom je na jednotlivcov miernejšia.
Uživatel: Shimare


Název: Jiton: Shōheki 
Úroveň: B
Element:  Jiton
Zařazení: Kekkei Genkai, Ninjutsu
Popis: Po zmagnetizovaní osoby Shimare zaklapne ruky do seba. Zapríčiní to, že sa zmagnetizovaná osoba stane dostatočne silným magnetom na to, aby k sebe začala priťahovať všetky kovové predmety a predmety podliehajúce magnetizmom, vrátane vlastných zbraní. V ľahšom prípade sa jedná o nie smrteľnú techniku, v tom ťažšom osoba skončí prešpikovaná ako ježko, alebo rozdrvená ťažkými kovovými predmetmi.. alebo oboje. 
Nevýhody: Ak technika nie je posilnená raitonom (pomocou inej techniky), rýchlosť zbraní nie je tak fatálna, aby pred nimi človek nestíhal utekať. je to však extrémne otravné, pretože tento jav trvá, až pokiaľ Shimare znova nerozpojí ruky od seba. Shirame sama o sebe s predmetmi nemanipuluje. Len s magnetickým polom supera. Pre to neurčuje, akým spôsobom predmety k nepriatelovi letia. Je rovnaká šanca, že ho trebárs kunai zasiahne čepeľou, akoale že ho zasiahne rúčkou.
Výhody: Techinka nepôsobí iba na zmagnetizovaný kov, ale na všetky predmety ktoré podliehajú magnetizmu. Tjest aj na tie, ktoré sa nedostali do kontaktu s chakrou Shimare.
Uživatel: Shimare

Meno: Jiton: Denka Satsujin
Rank: A
Zaradenie: Ninjutsu, Kekkei Genkai
Element: Jiton, Raiton
Popis: Jedná sa o pomerne jednoduchý princíp na báze.. rádoby elektromagnetu. Shimare po zložení troch jednoduchých pečatí dokáže všetky zbrane a predmety ktoré podliehajú jej magnetickému polu zelektrizovať. Nejedná sa o tak silný proces ako pri napustení raitonovej chakry do zbrane, no zelektrizovanie niekoľkonásobne zvýši pohyb predmetov na báze elektromagnetu. Elektrina v predmetoch nie je dostatočne silná na to, aby niekoho usmažila zaživa, no nepríjemne kope a po  zasiahnutí dokáže paralyzovať zasiahnute miesto do určitej úrovne ( záleží hlavne od veľkosti predmetu, jeden zelektrizovaný senbon moc nespraví ak netrafí priamo chakra-bod, k čomu táto technika neslúži, bola by to čisto náhoda). Technika vie byť bez problémov smrteľná, ak sa človek nechá zasiahnuť niekoľkými takýmito projektilmi naraz a sústavne. Taktiež trebárs pohyb zelektromagnetizovaného fuuma shurikenu je tak rýchli, že je takmer nepostrehnuteľný voľným okom a dokáže bez problémov človeka rozpoliť aj cez ochranné shinobi vesty. Táto rýchlosť samozrejme prichádza aj so zníženou manévrovateľnosťou týchto predmetov.
Nevýhody: Predmety sa síce stávajú omnoho rýchlejšími, no strácajú schopnosť manévrovať. Pre to je možné vyhnúť sa im aj v prípade, keď je súper zmagnetizovaný.  Aj keď stále budú letieť smerom na zmagnetizovaného súpera / súperov, budú natoľko rýchle, že proste nebudú vedieť dostatočne rýchlo zalomiť dráhu letu a pravdepodobne to napália niekam do zeme.
Taktiež doton, technika nijakým spôsobom nedáva predmetov prierazovú silu raitonu, takže sa trebárs do dotonovej steny len neškodne zapichnú bez toho, aby ju prerazili.
Uživateľ: Shimare

Název: Jiton: Tōkai no Sasu
Úroveň: C
Element: Jiton
Zařazení: Ninjutsu, Kekkei Genkai
Popis: Jednoduchá technika ktorá funguje na princípe pasce. Shimare do zeme schová senbony alebo iné kovové predmety, trebárs aj malé bodce. Môže si ich pripraviť dopredu, alebo to spraviť poćas súboja, záleží od situácie. Táto technika vlastne slúži na "vystrelenie" daných predmetov zo zeme priamo na súpera. Technika nie je navádzaná. Síce vystrelí na súpera, letí priamo, až kým sa znova nezastaví (či už o iný materiál, alebo pomocou magnetizmu Shimare)
Nevýhody:  Priamočiara technika, v podstate hocijaká - yoroi technika, teda technika obalujúca celé telo. Aj keď sa jedná o magnetizmus, využíva sa na prvotné "vystrlenie" projektilov na súpera, nie na ich ovládanie vo vzduchu ale pokus o "pretlačenie" sa cez masu chakry či techniku.
Výhody: Nečakané. Technika je v podstate pascou a odkáže nepríjemne prekvapiť. Aktivuje ju Shimare, ale dokáže ju nastaviť tak, by sa aktivovala v momente, keď niekto kto podlieha magnetizmu príde do dostatočnej vzdialenosti od uloženej pasce.
Uživateľ:  hocikto s Jitonom

Meno: Jiba
Rank: D
Zaradenie: Ninjutsu, Kekkei Genkai
Element: Jiton
Popis: Sama o sebe technika nerobí nič. Shimare ťapne rukami do seba a do jej okolia rozptýli magnetické pole, čím zmagnetizuje všetky predmety ktoré sa v jej okolí zmagnetizovať dajú. Sama o sebe neustále vyžaruje toto magnetické pole vo svojej tesnej blízkosti. Pre to napríklad nie je možné sundať ju predmetmi, ktoré magnetizmu podliehajú.
Nevýhody: Sama o sebe technika nerobí nič. Len podmaňuje zmagnetizovateľné predmety magnetickým schopnostiam Shimaru.


Naposledy upravil Shimare Nara dne Wed Mar 21, 2018 8:11 pm, celkově upraveno 4 krát
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Admin
Admin*HA
Admin*HA
avatar

Poèet pøíspìvkù : 79
Join date : 21. 11. 16

PříspěvekPředmět: Re: Techniky Shimare   Tue Mar 20, 2018 8:34 pm

Jiton: Jibashi - Technika se mi líbí, avšak celkový způsob smrzi je právě zasažení Raitonem. V tomto případě máš jednu velkou nevýhodu která by měla být...ve tvých "nevýhodách" a tou je právě Fuuton jako takový. V případě kdy někdo využije dostatečně silnou Fuutonovou techniku (v tomto podání S-rank od jedné osoby, případně Fuutony A-ranků od více osob) byli by schopni tento efekt elementu Raiton zrušit (avšak nikoliv magnetizmus). Takže toto si tam případně dopiš. Jinak 3x denně je moc. Povolím ti to max 2x s tím že následně upadne do bezvědomí (přeci jenom jí můžeš aplikovat na větší skupinu a v podstatě to je instant kill...xD)

Jiton: Shōheki - Potřeboval bych tam ještě uvést, jestli s nimi můžeš manipulovat (stylem hrotem napřed k zmagnetizovanému) protože jestli ano dal bych ti to jako A-rank. Technika je takto ale v pohodě, jen je třeba tam dopsat "ano ovlivňuje jestli poletí zbraň hrotem napřed" -Arank a nebo že to neovlivňuje (maximálně ty které ona sama má zmagnetizované)

Jiton: Denka Satsujin - "...dočasne prerušiť a ochromiť spojenie danej časti tela s nervovou sústavou zasiahnutého" + "...pohyb zelektromagnetizovaného fuuma shurikenu je tak rýchli, že je takmer nepostrehnuteľný voľným okom a dokáže bez problémov človeka rozpoliť aj cez ochranné shinobi vesty." => Tyto dvě věty ti z toho dělají vyšší ranky. Nezapojuj do toho nervovou soustavu jako takovou, paralyzaci povolím ve stavu nevyužití dané končetiny na plný výkon (zasáhneš nohy, s těží utíkat a velký problém vůbec se skokem) a u toho dalšího komentáře, byl bych rád kdyby jsi toto aplikoval na jeden druh zbraně. Fuuma Shuriken a nepostřehnutelnost normálním okem je příliš na B-rank (viděl by ho jenom Uchiha). Takže upravit.

Jiton: Tōkai no Sasu - POVOLENO
Jiba - POVOLENO
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://ournewage.forumczech.com
Shimare Nara
Nukenin A-rank
Nukenin A-rank
avatar

Poèet pøíspìvkù : 122
Join date : 13. 12. 16

PříspěvekPředmět: Re: Techniky Shimare   Tue Mar 20, 2018 9:44 pm

Taakže:

Jiton: Jibashi . súhlasím s časti, zmenil som to na 2 krát denne, tak trocha ma napadlo že moja psotava nemá 5 v chakre.. so..
čo sa týka fuutonu, pridal som tento odstavec:
Čo sa týka fuutonu, je to dosť otázne. Fuuton by bol schopný znegovať raiton, no človek by ho musel byť schopný použiť a len hŕstka ľudí má či už dedukčné schopnosti, schopnosť fuutonovej techniky ktorá by bola dostatočne rozsiahla, aby pokryla jeho okolie a schopnosť túto techniku vytvoriť tak rýchlo na to, aby sa pomocou fuutonu dokázal človek voči tejto technike obrániť. Samozrejme ak nimi ovplýva, je to možné.

-Čisto teoreticky sa to dá, prečo nie. Problém je v tom, že ak sa nejedná o človeka ktorí by poznal túto techniku a trebárs by ju v minulosti prežil, pravdepodobne by nedokázal behom tej chvíľi aj vydedukovať čo to je zač, aj zložiť pečate a ešte mať aj to šťastie, aby mal práve fuutonovú techniku. AK to však stihne a spraví, why not. - najefektívnejšia technika voči tomuto by bol nejaký fuuton no yoroi xD...
čo sa týka samotnej fuutonovej techniky, táto technika je nepríjemná v tom, že tieto zmagnetizované predmety sa môžu nachádzať v celom okolí okolo nepriateľa a ak aj odstráni značnú časť z nich tým, že ich fuutonovou techniku "neguje", ak sa sám neuzavrie do oka nejakého tornáda, stále ho to zasiahne. Je to predsa len S ranková technika pri ktorej som si zobral námet práve z Kirin. Najlepšia obrana je nenechať sa trafiť zmagnetizovaním alebo Shimare unaviť počas predošlého súboja natoľko, aby ju jednoducho nevládala použiť.

Jiton:Shoheki - pridal som tam:
Shirame sama o sebe s predmetmi nemanipuluje. Len s magnetickým polom supera. Pre to neurčuje, akým spôsobom predmety k nepriatelovi letia. Je rovnaká šanca, že ho trebárs kunai zasiahne čepeľou, ako aj že ho zasiahne rúčkou.

Jiton: Denka Satsujin - zas súhlasím s časti, poupravil som:
po  zasiahnutí dokáže paralyzovať zasiahnute miesto do určitej úrovne ( záleží hlavne od veľkosti predmetu, jeden zelektrizovaný senbon moc nespraví ak netrafí priamo chakra-bod, k čomu táto technika neslúži, bola by to čisto náhoda)

Čo sa týka druhej pripomienky, už tie shurikeny ktoré využíval Toroi boli mrtne rýchle. Táto technika funguje práve na báze elektromagnetizmu, čím vlastne elektrina zosilňuje magnetické vlastnosti daného telesa. No chcel by som nejaký kompromis (využíva široké spektrum zbraní, ona to využíva hlavne v kombinácií zo senbonmi ale reálne technika zelektrizuje všetky, čo sú zmagnetizované):
. Táto rýchlosť samozrejme prichádza aj so zníženou manévrovateľnosťou týchto predmetov.
Táto veta je už ale vytknutá aj v nevýhodách. Myslím že v tomto stave sa v porovnaní s inými B rankovými technikami .. no porovnať dá xD
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Admin
Admin*HA
Admin*HA
avatar

Poèet pøíspìvkù : 79
Join date : 21. 11. 16

PříspěvekPředmět: Re: Techniky Shimare   Wed Mar 21, 2018 7:47 pm

Jiton: Jibashi - POVOLENO
Jiton:Shoheki - POVOLENO

Jiton: Denka Satsujin - Určitě ano, ale on k tomu nevyužíval Raiton že ano a technika na bázi té tvé je jím ještě podpořena. Jeho technika už na bázi samotného magnetismu (ta základní) v podstatě B-rank. Tím že jí máš podpořenou elementem který ti o to víc podporuje jeho rychlost je samozřejmě o stupeň víš. Kompromisem jsem nabídl že jej takto můžeš využívat na úrovni B-ranku avšak v případě využití na jeden předmět (třeba ty senbony). Tudíž na tom stále trvám. Tvoje KG je Magnetismus (to už je dost vysoký rank) natož aby jsi ho kombinoval s dalšími prvky (to je ta nevýhoda silných kekkei genkai i tota) těžko se z nich vymýšlí následně něco slabého. Prozatím stále NEPOVOLENO
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://ournewage.forumczech.com
Shimare Nara
Nukenin A-rank
Nukenin A-rank
avatar

Poèet pøíspìvkù : 122
Join date : 13. 12. 16

PříspěvekPředmět: Re: Techniky Shimare   Wed Mar 21, 2018 8:12 pm

no, okej dal som to na A rank 
- v životopise som tú jednu C rankovú techniku vymenil sa rakanken 
- Denka Satsujin som vymenil za Kekkai: Tengai Hōjin
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Admin
Admin*HA
Admin*HA
avatar

Poèet pøíspìvkù : 79
Join date : 21. 11. 16

PříspěvekPředmět: Re: Techniky Shimare   Wed Mar 21, 2018 9:51 pm

Jiton: Denka Satsujin (A-rank) - POVOLENO

Pozn. : Techniky, které máš v životopise jsou startovní, hádám. Nevidím tam v A-rancích ale tuto, mám to brát tak že se jí naučíš ingame? Jestli ne, tak to potom v životopise uprav a po úpravě startovních technik dej vědět a já ti to celé oficiálně povolím.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://ournewage.forumczech.com
Shimare Nara
Nukenin A-rank
Nukenin A-rank
avatar

Poèet pøíspìvkù : 122
Join date : 13. 12. 16

PříspěvekPředmět: Re: Techniky Shimare   Wed Mar 21, 2018 9:59 pm

Yep, naučí sa ju in-game
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Admin
Admin*HA
Admin*HA
avatar

Poèet pøíspìvkù : 79
Join date : 21. 11. 16

PříspěvekPředmět: Re: Techniky Shimare   Wed Mar 21, 2018 11:34 pm

Dobre, v tom pripade v poradku, muzes zacit!
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://ournewage.forumczech.com
Sponsored content
PříspěvekPředmět: Re: Techniky Shimare   

Návrat nahoru Goto down
 
Techniky Shimare
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Naruto New Age :: Hra :: Naruto: New Beginning :: Schopnosti-
Přejdi na: